Drahanovská cesta - vede z Kořence do Barborky. Postavili ji za třicetileté války Švédové.
Pavlovský dvůr - majetek kláštera Hradisko u Olomouce.
Větrný mlýn v Kořenci – postaven v roce 1866 z kamene sesbíraného na místních polích. Mlýn je holandského typu, v závislosti na směru větru se otáčela celá střecha i s lopatkami. Mlýn fungoval do druhé světové války, kdy bylo mletí zakázáno. Za tu dobu se zde vystřídali 3 mlynáři:Jakub Veselý, Josef Popelář, Josef Pokorný.
Technické parametry: větrný mlýn holandského typu (zděná stavba s otočnou střechou), vnější průměr 9,03 m, výška zdí 6,95 m, výška celkem 10,2 m, celkový převod 6,42 x (2,16x + 3x).
Folklórní soubor Kořeňák – soubor založila v roce 1948 paní Božena Veselá (1900 – 1992). Cílem tohoto souboru je udržování folklórních tradic, krojů, tanců a nářečí. Specialitou souboru je především místní kroj, který byl zrekonstruován podle několika kousků původního kroje a který získal vysoké hodnocení znalců folklóru. Soubor pravidelně pořádá Kořenecké slavnosti písní a tanců, přehlídku folklórních souborů nejen z Blanenska.
Muzeum Kořenec – založeno v roce 1985. Stálá expozice muzea zachycuje tradiční život a práci lidí na Kořenecku. Najdeme zde jak expozici kořeneckého kroje, tak věci z běžného života místních obyvatel. Venkovní expozice je zaměřena na zemědělství.
František Řehořek (1890 1982) - akademický malíř, který se natrvalo usadil v Kořenci. V jeho tvorbě byly především figury a krajiny. Z technik využíval akvarel a olejovou malbu. Na svých obrazech zachytil krajinu Drahanské vrchoviny, rázovité místní postavy a zajímavé jsou také jeho pestré kytice a tichá zátiší. Velkého úspěchu ve své tvorbě dosáhl krojovanými skupinami žen a postavami strejců sedících u karet v začouzené hospodě.